Crack Willow,Crack Söğüt, (Salix fragilis),söğüt kırılgan çatlamak,kırılgan söğüt,söğüt çatlak,Melez bir çatlak söğüt,Beyaz Söğüt, Kraakwilg,Salava,Kırılgan Saule,kırılgan Salcio,răchită,Salcie fragedă,iva lomkaja,Sos mimbrera,Knäckepil ,Skörpil

Crack Willow,Crack Söğüt, (Salix fragilis),söğüt kırılgan çatlamak,kırılgan söğüt,söğüt çatlak,Melez bir çatlak söğüt,Beyaz Söğüt, Kraakwilg,Salava,Kırılgan Saule,kırılgan Salcio,răchită,Salcie fragedă,iva lomkaja,Sos mimbrera,Knäckepil ,Skörpil

crack-willow-se33Crack Willow,Crack Söğüt, (Salix fragilis)

Ortak İsim (ler): Çatlak Willow, sepet söğüt, kırılgan söğüt, söğüt, söğüt kırılgan çatlamak,kırılgan söğüt,söğüt çatlak,Melez bir çatlak söğüt,Beyaz Söğüt, Kraakwilg,Salava,Kırılgan Saule,kırılgan Salcio,răchită,Salcie fragedă,iva lomkaja,Sos mimbrera,Knäckepil ,Skörpil,Kraakwilg,Kreaker,Crack-willow (Brittle Willow),Saule fragile,Bruchweide,Söğüt, Sos, Skorpil, Willow Crack

Bilimsel Adı: Gevrek söğüt,Crack Willow,Crack Söğüt, (Salix fragilis)

Tanım :Genellikle sağlam twiggy çalı 5 ila 7 metre yüksekliğinde, ama bazen 10 ila 15 metre ağaca gelişmekte. Bu kaba gri kahverengi kabuğu çatlayabilen ve ilgili Crack Söğüt gibi kırılgan dallar sahiptir. Yıl eski dallar, çok farklı olan renkli toprak boyası ve oldukça herhangi bir diğer Söğüt benzemeyen belirgin parlak soluk. Taze olgunlaştırılmamış sürgünler genellikle kızıl lekeli. yaprakları uzunluğu 9 cm, ve 2 ila 3 cm, geniş çatlak Söğütlerin benzer, ancak daha kısa ve daha fazladır. Kısa yapraklı sürgünler üzerinde dik, genellikle sadece erkek catkins İngiltere’de bulunan, genellikle az 3 cm’den uzun ve sarı, cılız ve yetersiz beslenen görünümlü, 0.7 cm genişliğinde.

Dağıtım: Avrupa Native; Kuzey Amerika boyunca vatandaşlığa, Güney ve doğu İsveç İspanya, Sırbistan ve İran İngiltere’de dahil olmak üzere Avrupa,. Köken:Bu tür , en güney ve orta Avrupa’da (örneğin Fransa, İspanya, Avusturya, Belçika, Çekoslovakya, Almanya, Macaristan, Hollanda, Polonya, İsviçre, Arnavutluk, Bulgaristan, Yunanistan, İtalya, Romanya, Yugoslavya, Belarus yerli olduğu düşünülmektedir Estonya, Letonya, Litvanya, Moldova, Ukrayna ve batı Rusya) ve Batı Asya (yani Türkiye). Ancak, tam yerli nedeniyle ile karışıklığa belirsiz Salix  x rubens’in .

mapCrack Willow,Crack Söğüt, (Salix fragilis)

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Naturalised Dağılımı:Yaygın vatandaşlığa güney-doğu Avustralya’da (yani doğu Yeni Güney Galler, ACT, Victoria ve Tazmanya),Ayrıca vatandaşlığa Güney Afrika, Yeni Zelanda ve Kuzey Amerika’da (yani ABD ve Kanada) yurtdışı.

Benzer Türler:İki formları Salix fragilis (çok daha yaygın, yani Avustralya’da mevcut  Gevrek söğüt . var  fragilis ve daha az yaygın  Gevrek söğüt var. furcata ), ancak bu her zaman ayrı varlıklar olarak kabul edilmemektedir. Bunlar followng farklılıklar birbirlerinden ayırt edilebilir:Gevrek söğüt var. furcata (yani bifurcate veya nadiren üç dallı) iki veya üç ayrılır çiçek kümeleri vardır.(Söğüt Crack Gevrek söğüt ) (diğer söğütler bazı karışık olan Salix ile. spp) ağaç benzeri alışkanlıkları, ve melezleri , bu ve diğer arasındaki türlerin birbirinden ayırmak son derece zor olabilir. Bu ayırt etmek için, özellikle söğütler belirlenmesi için geliştirilen metinler birini (bkz Salix . spp) Avustralya’da:

Ağaç Boyutu: boyunda 35-60 ft (10-18 m), 2-3 ft (0,6-1 m) gövde çapı

Ortalama Kuru ağırlık: 27 £ / m 3 (430 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .34, .43

Janka Sertlik: 640 £ f (2,830 N)

Kopma Modülü: 9.410 £ f / içinde 2 (64.9 Mpa)

Elastik Modülü: £ 1.152.000 f / içinde 2 (7.95 GPa)

Kırma Gücü: 3530 £ f / içinde 2 (24.4 Mpa)

Çekme: Kullanılabilir veriler yok

Renk / Görünüm: koyu çizgiler bazen, daha derin bir kırmızımsı kahverengi bir bronzluk ışıktan cebire aralıkları. Diri odun tan beyaz, ve her zaman açıkça veya keskin öz odun sınırını çizmek değil.

Tahıl / Doku: Crack Söğüt orta üniforma doku para cezası ile düz bir tahıl vardır.

Endgrain: Yarı-ring gözenekli (earlywood gelen gözenek boyutu çok ince değişim bazen latewood diffüz-gözenekli olarak gözden kadar); özel düzenleme orta gözenekler çok küçük; 2-3 yalnız ve radyal katları; Büyüme farklı yüzük; ışınları görünür bazen bile el lens (sadece uniseriate) yardımıyla; parankim bantlı (marjinal).

Açıklama: Yaprak Döken Ağaç, 1 ile 25 m yüksekliğe kadar çeşitli gövdelerine. Bark-grimsi kahverengi ve yaşla birlikte çatlaklı. Şubeler geniş bir değişken taç oluşturmak üzere yayılıyor. Birinci, kısa bir süre, tüysüz olivebrown de Dallar tüylü. . Ovat, 8-17,5 cm uzunluğunda ve 1,5-4 cm genişliğinde, kösele fakat esnek, kaba düzensiz dişler ile koyu, yeşil, parlak ve tüysüz, yukarıda, mavimsi-beyaz ve aşağıda kısa sürede saçsız marjları lanceolate için yaprakları.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsCrack Willow,C33

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ayırt özellikleri:Pembe kökçüklerin tarafından Seçkin (ayrıca bir özelliği suda Gevrek söğütmelezleri); Dallar sesli ‘crack’ ile kırarak, şube bağlanma noktasında kırılgan; . alışkanlığı dikBir yerel popüler süs çeşidi olan S. fragilis güzel yuvarlak taç vardır’Bullata’.söğütler 400 ila 500 odunsu türlerin bir grup. Onlar Avustralya ve Antarktika dışında tüm kıtalarda meydana gelir. söğütler çok yakından (kavakları benzer Populus spp.), benzer ataların soyundan olduğu düşünülmektedir söyledi. Böyle defne söğüt (gibi çeşitli organlarındaki var bu söğütler , S. pentandra ), Tersiyer’de zaten oluştu, ve kavak en benzer. Sadece iki organlarındaki var daha çok gelişti söğüt türlerinin sadece buz yaşından sonra artış görünüyor. Fin türlerin çoğu bu gruba aittir. söğüt sepetçilik hammadde olarak ve tanen kaynağı olarak örneğin ekonomik öneme sahiptir. Buna ek olarak, kabuk verimi, bir tıbbi madde salicine.

Rot Direnç: bozulabilir olmayan dayanıklı ve böcek saldırı da duyarlı olarak Anma.

İşlenebilirlik: düşük yoğunluğu sayesinde, çatlak Söğüt sık hazırlanması aşamasında bulanık yüzeylerde ortaya çıkan kötü işleme özelliklerine de sahiptir. Söğüt ayrıca çok sayıda kurutma kusurları oluşturma eğilimi ve mevsime göre zor olabilir. Tutkal ve bitirir iyi.

Koku: yok karakteristik koku.

Alerjiler / Toksisite: söğüt gerçek ahşap (Salix cinsi) ile ilişkili çok az olumsuz sağlık etkileri olmuştur, ancak, ağaç kabuğu ve diğer parçalar bir şekilde bildirilmiştir sensitizörler . Genellikle en yaygın reaksiyonlar sadece cilt ve solunum tahriş vardır. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Bak: (örneğin, diğer evcil türler için çatlama Söğüt Birleşik Devletler çok sık İkinci görülmez Karasöğüt ), daha kolaylıkla temin edilebilir. Doğal aralığında fiyatlar ılımlı olması muhtemeldir.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: Sepetler, yardımcı ahşap, sandık, mobilya, oymalar ve diğer küçük özel ahşap ürünler.Yoğun kök sistemi erozyonu önlemeye yardımcı olur nemli nehir ve bataklık alanlar. Eskiden Crack Söğüt düşmüş dallar açık su yollarını korumak ve su ışık izin yardımcı pollarded edildi; pollarded sepetleri ve eskrim için kullanılan saplar.Spor Ürünler, Oyuncaklar, Perde, Balsam, Balsam, Balsam, Balsam, sepetler, kutular ve kasalar, fıçı, Kontrplak, Dekoratif kaplama, Lambri, İç Döşeme, Kakma.

catsCrack Willow,Crac44

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ağaç Veri:Olgun ağaç genellikle büyük olduğu bildirilmiştir ve yaklaşık 30 inç (80 cm) bir gövde çapı, yaklaşık 80 feet (24 m) içindeki bir yüksekliğe ulaşır edilir.Diri odun rengi beyazımsı.Öz odun beyaz-pembemsi renk.Ahşap tipik düz taneli olduğunu.Ahşap ince ve hatta dokulu olduğunu.Karakteristik koku ya da tat vardır.Tecrübeli ahşap boyutsal kararlı olduğu bildirildi ve imalatçının e sonra iyi şeklini korur.odun dışı dayanıklı olduğu bildirilmiştir ve böcekler tarafından saldırı duyarlı olduğunu. Diri odun tozu-sonrası ve ortak mobilya böcekler tarafından saldırıya savunmasızdır. Ağaçlar ve günlükleri. Orman Longhorn veya Buprestid böceği tarafından gerçekleştirilen saldırılara karşı savunmasız olan Direnç emprenye için odun koruyucu tedaviye dirençli olduğu bildirilmiştir ancak diri tedavi edilebilir.Ahşap orta hava kuru durumu (yaklaşık yüzde 12 nem içeriği) içinde eğilme vardır. Bu tahıl (maksimum kırma gücü) sıkıştırma paralel zayıftır. Bu zor değil ve kolayca bereli ve gölgelendi olabilir. Ağırlık ve yoğunluk orta.Ahşap o ciddi bölünmüş olsa da kesme düşük dirence sahiptir. Ağaç kesme aletleri üzerinde sadece hafif körleştirilmemesi etkisi vardır. Söğüt ahşap düzlem ve iş oldukça iyi olan sıradan tezgahlara bildirilen ancak bulanık yüzeyleri önlemek için keskin kesme kenarları gerektirir. Azaltılmış kesme açıları iyi sonuç için tavsiye edilir.Keskin kesme kenarları yünlü yüzeylerini önlemek için, dönüm de dahil olmak üzere pek çok operasyonlarda, gerekli olduğu bildirilen, ancak dönüm işlemleri nispeten kolaydır.ahşap, çok iyi sonuçlar ile kalıplama işlemlerinde keskin kesme kenarları, sıradan araçları iyi cevap verir.Sıkıcı işlemler kesiciler çok keskin tutulur, özellikle kolay olduğu bildirilmektedir.Malzeme yönlendirme operasyonlarda iyi sonuçlar elde etmek için keskin kesme kenarları kolayca yanıt verir.Kaba yüzeylerin önlemek için, keskin kesim kenarları Zıvana Açma dahil olmak üzere en işleme operasyonları, gereklidir.Oyma özellikleri iyi olarak değerlendirilen, ancak operasyon en iyi sonuçlar için keskin kesme kenarları gerektirir.Yapıştırma özellikleri mükemmel olduğu bildirilmektedir.Ahşap iyi çivileme özelliklerine sahip olduğu bildirilmiştir.Vidalama özelliklerinin iyi olduğu bildirilmektedir.Zımpara nitelikleri iyi olduğu bildirildi.Ahşap yüksek bir bitirmek için lehçe bildirilmiştir.Buhar bükme özellikleri oldukça kötü olduğu bildirilmiştir.Keskin kesici kenarları el aletleri cevap, çok iyi. Kurutma kolaylığı ,Odun oldukça hızlı bir şekilde en az kusuru ile kurumaya bildirilmiştir. Nem içeriği bütünlüğü sağlamak için dikkatle kontrol edilmelidir…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsCrack Willow,Crack Söğü222

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Yorumlar: Çatlak Willow bir çatlama sesi sonuçlanan çünkü kolayca ağaçtan kırık dalları ve ince dallar, so-adlandırılır. Söğüt iyi şok direnci ile hafif parke, ama genel ağırlığı için zayıf. Alt-par işlenebilirlik ile birleştiğinde Bu özellikler, çoğunlukla kaba, faydacı amaçlar için söğüt kısıtlamak.

İlgili Türler:

Beyaz Söğüt (Salix alba)

Siyah Söğüt (Salix nigra)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*