Lamine Kaplama Kereste (lvl),Lvl yüksek oranlı bir yapısal güvenilirlik ve dayanıklılık sağlar, düşük maliyetli ve sürdürülebilir bir yapı malzemesi içerir.

Lamine Kaplama Kereste (lvl),Lvl yüksek oranlı bir yapısal güvenilirlik ve dayanıklılık sağlar, düşük maliyetli ve sürdürülebilir bir yapı malzemesi içerir.

LAMİNE77LAMİNE 1 (PDF)

LAMİNE 2 (PDF)

LAMİNE 3 (PDF)

LAMİNE 4 (PDF)

LAMİNE 5 (PDF)

Lamine Kaplama Kereste (lvl) öncelikle yapısal uygulamalar için kullanılan bir yüksek-mukavemetli lamine ahşap bir ürün. Katı ahşap, beton ve çelik gücü karşılaştırılabilir ve ısı ve basınç altında birlikte soyulmuş veya dilimlenmiş Rotary ince ahşap kaplamalar yapıştırılarak imal edilir. LVL 1970’lerde geliştirilen ve kirişler, lento, aşıklar, kafes akorları ve kalıp gibi kalıcı yapısal uygulamalar için kullanılan bugün yapıldı. Kereste ancak ana avantajlarından biri kullanılır yerde LVL sadece siteye ulaşım ile sınırlıdır, hemen hemen her uzunlukta imal edilebilir olmasıdır kullanılabilir.

7tyrÖnceki laminasyon, kaplama kurutulur ve her bir kaplama taneleri, aynı yönde yönlendirilmiştir. Bu masif ahşap daha LVL, güçlü daha düz ve daha düzgün hale getirir ve gücü azaltıcı knot kereste doğal sınırlamalarının üstesinden gelir. Bu kereste özellikleri yerine kontrplak düzlemi içinde izotropik özellikleri (her yönde aynı mekanik özellikler) ‘ye benzer bir şekilde ortotrop özellikleri (çeşitli eksenler karşı farklı mekanik özelliklere) oluşur. bir mühendislik ahşap ürün olma eklenen dayanıklılık LVL daralma veya çözgü daha az eğilimli olduğu anlamına gelir. LVL da ağır yükleri desteklemek ve normal ahşaba göre daha uzun mesafeler yayılabilir.

Bölüm boyutları daha sonra 1200 m genişliğinde tabakalar ya da “kütük” kesilir. LVL yaprak farklı şekiller kesmek yeteneği açısal ve kavisli şekilleri kullanarak yapısal yenilik sağlar.

Lvl yüksek oranlı bir yapısal güvenilirlik ve dayanıklılık sağlar, düşük maliyetli ve sürdürülebilir bir yapı malzemesi içerir.

Not:6_37AdiagramshowinghoweachLVLmemberisconstructedfromlayersoflaminatesBazı lvl üyeleri üyesinin kesme mukavemetini arttırmak için dik açıda bükülür birkaç laminasyon yapılabilir. Bunlar Çapraz-Bantlı LAM olarak bilinir ve yaygın olarak stoklu ürün değil özel olarak, sipariş edilmesi gerekebilir.

DAYANIKLILIK

Dayanıklılık LVL için kullanılan türler dayalı kısmen olacaktır. LVL tamamen hava yapıştırıcı kullanılarak üretilmiştir rağmen, hava kalıcı maruz kullanılması tavsiye edilmez. Devam eden maruz planlanıyorsa, ürünlerin, özellikle özel bir uygulama için bir koruyucu tedavi ile imal edilebilir. Üyeler ayrıca boyalı veya gerektiği gibi muhafaza kaplama ile, lekeli edilmelidir. Özellikle dikkat ucu tahıl ve eklemlerde sızdırmazlık dikkat edilmelidir.

Orada, yüksek bir nem içeriği veya havalandırılmamış alanda kullanıldığında lvl, çürümeye meyilli olabilir. Içinde toprağa uygulamaları için kullanılırsa, LVL çürüme ve termitler karşı korumak için tedavi edilmelidir. Termit direnç LVL genellikle Dayanıklılık Sınıfı 4’ten (non-dayanıklı) çam imal ama aynı zamanda termit dirençli tedavi koruyucu olması gerekiyor. Işık Organik Solvent koruyucu ile birlikte H2 seviyesine Tedavi genellikle yeterli olacaktır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

catsSarı ça78

Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

BOYUTLARI

LVL boyutları üreticileri arasında değişir. Üretilen yaprak veya kütük genellikle 1200 m 2400 m genişliğinde ve 35, 36, 39, 45 ve 63 mm standart kalınlıklarda bulunmaktadır. m’ye 12 uzunlukları bazı üreticiler edinilebilir.
Işın derinlikleri derin 1.200 mm mevcuttur.Ürettikleri boyutları aralığı için tek tek üreticiler ile kontrol edin.

SINIFLAR

LVL için genel sınıflarda vardır. Her LVL veya LSL üreticisi tasarlanmış ve uygun ürünlerini test etti AS / NZS 4063 Timber – In-dereceli gücü ve sertliği değerlendirme – Stres-kademeli tasarım özelliklerini belirlemek için. Bu mühendislik veriler birlikte ortak uygulamalar için yayılma tabloları ile ilgili üretici edinilebilir.

GÖRÜNÜM SINIFLAR

LVL için genel notları varken, genellikle görünüm tabanlı uygulamalar için kullanılmaz. Bunun bir nedeni, gluelines genellikle görünür olmasıdır. LVL kumlu ve gerekirse boyanabilir.

LVL kaplama notları üreticinin özelliklerine göre gibidir.

Belirli uygulamalarda kullanılan bu ürün avantajlara sahiptir:Kısa açıklıklı kirişler derin eğilme gerilmeleri ile karşılaştırıldığında çok yüksek kesme gerilmeleri üretir. Çapraz-bantlama gücü ve sertliği eğilme katkıda bulunur ve kesme dayanımına katkıda fiber ile yerine ahşap lif bazı kaldırır.Eğrisi ya da konik yaprak kesilmiş olan elemanları bükülme gerilimlere bir açı tahıl eğime sahiptir. Bu, normal olarak tohum çizgileri boyunca bölme neden olma eğilimindedir, ama çapraz bantlar bu böler en aza indirir yönde gücüne sahip lif sağlar.Islanma ve kuruma bölünmüş eğiliminde olabilir değiştirilebilir nem içeriğine sahip olabilen bir ortamda kullanılan elemanları.Çapraz-bantlama bölmek için bu unsurların eğilimini azaltacaktır.

Çapraz bantlı lvl tüm katların uzunlamasına eksenine paralel olan lamine bir özellikler kümesi vardır. makaslama dayanımı yüksek olan ve yaş çizgilerine dik gerilme kuvveti, önemli ölçüde daha yüksektir. eğilme dayanımı marjinal düşüktür ve tahıl modülü Elastisite paralel de biraz daha düşüktür.

İŞLENEBILIRLIK

LVL sıradan ahşap araçları ile çivilenmiş, delinmiş vidalı, biçilmiş olabilir.

EKLEMLER VE KONEKTÖRLER

Birleştirme LVL ve LSL katı ahşap katılmadan aynıdır. Böyle çivi, vida ve civata gibi geleneksel bağlantı elemanları vb çerçeveleme çapa, kiriş askı gibi sıra özel metal bağlantı kullanılabilir

Gizli ya da açık plakalar aynı zamanda portal diz eklemlerinde gibi popo bağlantıları güvenliğini sağlamak için kullanılan ve kavisli üyeleri katıldı olabilir.

Destekler de minimum dayanma şartlar elde edilmesi esastır. Bu, farklı üreticiler arasında değişebilir.

CILASI

köprüahşap

Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

Lvl nadiren bir görünüş ürünü olarak kullanılacaktır. genellikle görünür kaba tutkal hatları ile – bu doğru açılarda koydu onun kaplamalar yok dışında, sınıf kontrplak düşürmek için görünüm olarak benzer – yüzey genellikle düşük mimari kaliteye sahip. Ancak gerektiğinde, ürünler ince kumlu edilebilir ve görsel olarak daha çekici görünüm kazandırır, katı boyalı ahşap benzer bir yüzey kazandırmak için boyalı.Yapıştırılmış lamine ahşap kısa Glulam, bir mühendislik ahşap ürünüdür. Büyük Glulam üyeleri laminat olarak bilinen kademeli stres ve tecrübeli ahşap küçük parçalar, imal edilmektedir.Glulam 1900 civarında Almanya’da kökenli ama 1950’lere kadar Avustralya’ya onun yol yapmak değildi. Hemen yapısal ve dekoratif uygulamalar için kullanılır. İmalat imalat işleminin bir üyesinin edilene göre çok daha yüksek dayanıklılık ile sonuçlanan büyük ve uzun bir uzunluğu kiriş elemanları üye üretir. Bu, aynı zamanda, aksi takdirde geleneksel katı kereste ile mümkün olandan daha ahşabın daha büyük parçalar üretilebilir anlamına gelir. Glulam kısmen boyut ve doğal kusurlar meydana azalma, katı kereste dışında sürekli güçlüdür.

catsSarı56

Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

Lamine ahşap üretiminde kullanılan kereste ve laminatlar yumuşak ve sert odun türlerinin her ikisinin bir aralıkta, tipik olarak parmak eklemli sürekli uzunluklara ve kullanılabilir. laminatların uygulamaya ve türe bağlı olacaktır. Önce yapıştırma için, laminasyonların doğru tama ve düzgün kalınlığı giyinmiş. Tutkal kürünü tamamlayana kadar laminatlar da sabit basınç altında bir araya sıkıştırılmış olacaktır. Bir kez üyeleri tam boyutta kesilir, rendelenmiş olan ve bir su itici dolgu malzemesi ile kaplanabilir, yapıştırılmış.Birçok üretici tasarımcının talebi üzerine şekil ve boyutlarda çeşitli üretebiliriz. uzunluk ve lamine kiriş bölümleri şekli sadece imalat, nakliye ve işleme özellikleri ile sınırlıdır.Avustralyalı üreticileri genellikle laminatlar yatay derin bölümleri üretmek. Avrupa’da, glulam dikey laminasyon derin bölümleri üretmek için yüz ve kenar laminasyon ile kullanılmıştır; Bu teknik aynı zamanda bazı Avustralya üreticileri tarafından kullanılabilir. Örneğin kiriş üst ve alt laminatları gibi – – ve düşük gerilme alanları düşük mukavemetli laminatlar yüksek stres alanlarında daha yüksek mukavemet laminat bir kiriş elemanları ışını üretmek mümkündür. Çelik ve fiber takviyesi aynı zamanda yüksek çekme gerilmesi alanlarında dahil edilebilir ve laminat yönüne paralel ya da dik ya da konumlandırılabilir.

Yapısal uygulamalar için uygunluğu Yapısal uygulamalar söz konusu olduğunda Glulam birçok fayda sunuyor:

laminNorway

Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

Büyük kesit boyutlarına sahip ve daha uzun uzunluklar – kiriş elemanları kavisli veya düz imal edilebilir ve genellikle yapısal kirişler olarak kullanılır. Parmak birleştirme uzun boylarda sağlar.Nedeniyle laminasyon süreci gücü arttı – glulam daha az doğal kusurları olduğu gibi katı ahşap ve geniş bir dağıtım daha güçlüdür. Aynı zamanda, güç çeliğe olarak eşdeğer, ancak çok daha hafiftir.Boyutsal kararlılık ve yüksek derecede – lamine ahşap görmüş keresteden imal edilen ve nem içeriği değişim hareketi nedeniyle meydana gelen bu nedenle daha az eğilimlidir. Ancak, bakım (örneğin bir kapalı yüzme havuzu gibi) onlar dışarıdan veya hızla değişen nem bir ortamda kullanılması halinde alınması gerekir. Şişme ve büzülme, aşırı olay, kiriş delaminasyonuna bölme neden ya açabilir.Güvenilirlik – Glulam bilinen yapısal kapasite stres kademeli keresteden sıkı kalite gereksinimlerine üretilmiştir. Orada Avustralya’da faaliyet Glulam kalite güvence programları, ancak tüm üreticiler kendilerine ait olabilir.Kimyasal direnç – Glulam çoğu asitler, pas ve diğer korozif maddelere karşı dayanıklıdır. Korozif durumlarda Tipik kullanım alanları, hayvan gizlemek kür kompleksleri, fellmongerys, gübre depolama ve yüzme havuzları bulunmaktadır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

01Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*